top of page
İnşirah Suresi

‘’Galeri RUMELİ ‘’ uzun zamandır gönül verdiğim , mukaddes harflerin ışığında hayalimde canlandırdığım , yazdığım, çizdiğim tüm eserlerimi , hat sanatını daha modern bir perspektifte sizlere sunmaya çalıştığım  meşkhanemdir.

Çalışmalarımı yaparken amacım, saf bir çizgi sanatı olan  hattın tarihi gelişim süreci içerisinde değişik formlara yönelişine ve gerisindeki irrealiteye yeni boyut kazandırmaktır.

Çağdaş Türk sanatını toplumumuzun geniş kesimleri ile buluşturmak amacı ile kurulan Galeri Rumeli 2020 yılından bu yana hat sanatının örneklerini modern bir dokunuşla günümüze taşımakta ve size sunmaktadır.

Sanat galerimiz, sizlere Hüsn-ı Hatı daha yakından tanıtmak ve sizi bu özel sanat ile daha ilgili kılmak için açılmıştır.

Hat, İslam sanatının kalbidir. Yazı olmanın ötesinde, İslam sanatları içerisinde kendine has bir yeri vardır. Arap harfleri, hattatın elinde büyük bir imkan ve güce dönüşür. Latin harflerinden farklı olarak Arap harfleri, yazının içerisinde istenen şekle girer, sanatkarının elinde anlamını ve özünü kaybetmeden istenilen formda bulunur.

Bu aşkla yazdığım mukaddes harfler ,gönüllerde iz bırakır ve mürekkebin kağıtla olan aşkını anlatır …

Esra  Güven

Add your own content here. Click to edit.

IMG_0670 (002)_edited_edited.jpg
bottom of page